До Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

30 лист. 2022
З 2015 року 18 листопада ми відзначаємо як Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. ЯкорьНа жаль,ці явища все ще існують, а війна загострила безправне становищедітей на окупованих територіях і це трагічна реальність в наших суспільствах і це серйозні порушення прав, що мають довгострокові і часто згубні наслідки для життя дітей. Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство над дітьми можуть відбуватися вдома, в школі, під час позакласних занять, на вулиці, по телефону, через веб-камеру або загалом онлайн.

Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства має на меті наступні цілі:

• Підвищення обізнаності громадськості щодо проблеми сексуального насильства над дітьми, виявлення випадків насильства, їх попередження та допомоги дітям, які постраждали від сексуального насильства;

• Сприяння відкритому обговоренню про захист дітей від сексуальної експлуатації сексуального насильства;

• Недопущення стигматизації жертв і надання їм допомоги.

З питань сексуального насильства можна звертатися до таких служб :

Психологічна служба школи

Нацполіція 102

Офіс Генерального прокурора: за телефоном 0 800 507 001 за телефоном 096 755 02 40 (ViberWhatsAppTelegramSignal)

через сайт https://www.warcrimes.gov.ua/

через телеграм-боти: @stop_russian_war_bot або @war_crime_bot електронною поштою conflict2022.ua@gmail.com

Урядова гаряча лінія 15 47

На Національних гарячих лініях Громадської правозахисної організації «ЛаСтрада-Україна» можна отримати психологічну, правову, інформаційну допомогу, а також супровід постраждалих від сексуального насильства:

Національна гаряча лінія для дітей та молоді 0 800 500 225 (зі стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

TelegramCHL116111

Instagramchildhotline_ua