"Ти як?"

Що таке ментальне
здоров’я

Скажи, кому потрібнадопомога?

Що відчувають діти, які повернулись до школи?

Як допомогти дитині впоратись з емоціями?

Намальована дівчинка

Як допомогти дитині бути стійкішою?

Психіка дитини дивовижна. З одного боку – вразлива до стресів та подразників. З іншого – неймовірно пластична, легше адаптується до обставин, та швидше відновлюється. Завдання дорослого допомагати дитині постійно підлаштовувати свій ментальний приймач під різні обставини. Якщо робити це правильно та змалку, більш імовірно що дитина виросте стійкою та стабільною особистістю.
Звісно, допомогти дитині дорослий може лише тоді, коли сам уміє давати раду своїм емоціям. В аптечці самодопомоги ти знайдеш прості вправи, що допоможуть навчитися регулювати свій емоційний стан, та навчити цьому дитину.
ЗАВАНТАЖ АПТЕЧКУ психологічної самодопомоги
Звертайтеся по допомогу до перевірених

Номери телефонів в Україні

Лінія Національної психологічної асоціації*(10:00-20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна»0 800 500 335( з мобільного або стаціонарного)або 116 123 (з мобільного)(цілодобово, дзвінки безкоштовні)0 800 500 335
Урядова «гаряча лінія»(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine(цілодобово)
Лінія емоційної підтримки МОМ(з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
Гаряча лінія Служби психосоціальної підтримки військовослужбовців та їх сімей ГО “Громадський рух “Жіноча сила України”(з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна»(з мобільного або стаціонарного)або 116111 (з мобільного)(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДУ»(цілодобово, безоплатно; в т.ч. психологічна підтримкадля людей які живуть з ВІЛ та їх близького оточення)
Загальнонаціональна гаряча лінія з питань туберкульозу БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДУ»(08:00 - 18:00, безоплатно; в т.ч. психологічна підтримкадля людей, які хворіють на туберкульоз та їх близького оточення)
Лінія психологічної підтримки для чоловіків, що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення»(сервіс психологічної підтримки, де чоловіки можуть отримати фахову психологічну допомогу анонімно і безкоштовно, цілодобово)
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правничої допомоги в Україніпонеділок-п'ятниця 08:00 - 18:00, дзвінки безкоштовні;*для дзвінків з-за кордону за тарифами оператора зв'язку
Номери телефонів за кордоном
Усі дзвінки з локальних номерів у різних країнах — безкоштовні
Відповіді н<sv

«Затверджую»

Білоцерківського ліцею-гімназії №17

____________Борис Грушник

ПЛАН ЗАХОДІВ

у рамках програми ментального здоров’я «Ти як?»

з 21.03.2024 р. по  21.03.2025р.

Захід

Строк проведення

1.

Інтегровані уроки в початковій школі «Привіт ти як?»

лютий

Класоводи 1-4 класів

2.

Психологічні заняття зі збереженням ментального здоров’я, на яких учні вчаться піклуватись про себе та інших, відновлювати та зміцнювати своє здоров’я

березень, квітень

3.

Класні години «Стрес та тривога: як вберегти ментальне здоров’я?»

січень, травень

Класні керівники 5-8 класів

4.

Уроки- семінари для старшокласників «Відповідальність як складова ментального здоров’я»

квітень

Класні керівники 9-11 класів

5.

Позакласні заходи «Техніки тілесної релаксації для зняття стресу»

на виховних годинах

упродовж ІІ і І семестрах 2024 року

Педагог організатор

6.

Години спілкування «Моє безпечне місце»

травень

Соціальний педагог

7.

Бесіди «Що таке ментальне здоров’я?»

січень

8.

«Кола підтримки» - вправи на подолання стресу

упродовж ІІ семестру