Андріївські вечорниці в нашій школі 3-В класу

11 груд. 2017
Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і був покровителем жителів України та Шотландії. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці, які супроводжувалися веселими співами, довгими дівочими посиденьками, знайомствами і заграваннями молоді. Вечорниці тривали всю ніч, оскільки наступного разу молоді люди могли поспілкуватися тільки на гуляннях напередодні Різдва.

Є у нашого народу чудова традиція – святкувати вечорниці. Віддаючи шану минувшині, беручи все найкраще у нашого сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо те найдорожче, що є в народі – його пісню, мову, історію, звичаї.

Пора вечорниць – це довгі вечори глибокої осені та зими.

Сьогодні учні 3-В класу разом з батьками повернулись трохи в минуле, щоб відчути красу та поезію древніх обрядів.

Оце так Калита!

Славна та красна, на весь світ прекрасна!

Ой, я з жита сповита,

Ой, я сонцем налита -

Для красного цвіту,

По білому світу.

З Калитою будьте здорові!

З Калитою золотою! З пресвітлим святом!