"Нетлінні письмена і вічна наша мова"

9 лист. 2018
Літературно-музична композиція присвячена Дню української писемномті і мови на честь Літописця Нестора. 9 листопада 2018 року учні нашої школи, учителі, батьки зібралися у святковій залі з нагоди свята - вшанування рідного українського слова.

Метою цього заходу було ознайомлення присутніх з історією розвитку української мови та возвеличення її у віршах, піснях, сценічних творах видатних митців слова.

Учителі української мови та літератури Юрченко Н.М., Денисюк Н.В., Кондріяненко С.М. підготували учнів 11-А, 10-А, 10-Б, 8-А, 8-Б, 8-Г, 7-А класів до участі у святі рідної мови.

Родзинкою свята став чернець Києво-Печерської Лаври Нестор-літописець, автор "Повісті временних літ" (роль якого виконав учень 8-Б класу Тимур Озбайрак). Читці Котирло К. (10-А) та Бойчук Є. (8-Б) ознайомили глядачів з історією життя та літописання Нестора.

Ведучі свята Козоріз С. (8-А) та Чернух А. (8-Г) провели цікаві вікторини для присутніх у заді "Чи знаєте ви прислів'я про мову?" та "Добери риму". У виконанні учнів 4-В та 8-Г класів пролунали вірші про рідну мову, з власними поетичними рядками ознайомила учениця 7-В класу Мельник Анна. Гумористичні твори П.Глазового про мову розповіла Бобришева К. (8-А). А учні Третяк В. (11-А), Снаговський А. (10-Б) та Желтков Д. (10-Б) продемонстрували уривок з п'єси видатного українського драматурга Нечуя Левицького "Кайдашева сім'я". Українською піснею "Рідна мова" привітала Нестеренко Т. (8-Г).

Закінчилось свято присягою про досконале знання нашої державної мови та зберігання і збагачення її як найдорожчий скарб у виконаннні Заболотної Дарини та хору дівчат.