Вшанування героїв Крут

29 січ. 2019
29 січня учні нашої школи вшанували події, які відбулися під Крутами кіця 1918 року... Юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історії українського визвольного руху - бій під Крутами.

Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя молоді герої зупинили наступ ворога на два дні.  Тому, учні 8-А класу підготували інформативну сторінку для учні 8-11 класів. Розповідали про ті страшні події, які були під Крутами; читали вірші; одягали вишиванки, показуючи цим те, що ми  пам'ятаємо своїх героїв і будемо пам'ятати!

Героїчна смерть студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. За рішенням УЦР тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва та урочисто поховано на Аскольдовій могилі.

На державному рівні вшанувати пам'ять героїв Крут полчали в Україні лише 2004-го року. Леонід Кучма підписав розпорядження "Про вшанування пам'яті героїв Крут". А у 2006 році відкрили меморіал пам'яті героїв Крут на залізничній станції за участю президента Віктора Ющенка.