«Допоки пам` ять в серці не згасає …»

30 лист. 2023
Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам` ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Голодомор в Україні тривав сімнадцять місяців: з квітня 1932 року по листопад 1933. Навесні 1933 року в Україні помирало 17 людей щохвилини, 1000 людей щогодини й майже 25 тисяч щодня. Проходять роки, минають століття, а трагедія геноциду хвилює серця людей. Озиратись в минуле треба кожному, щоб така трагедія народу ніколи не повторилась. Ми зобов` язані назавжди увічнити у своїй пам` яті тих, хто став безвинною жертвою Голодомору.

«Допоки  пам` ять в серці не згасає …»

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам` ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Голодомор в Україні тривав  сімнадцять  місяців: з квітня 1932 року по листопад 1933. Навесні 1933 року в Україні помирало  17 людей щохвилини, 1000 людей щогодини  й  майже 25 тисяч щодня. Проходять роки, минають століття, а трагедія геноциду хвилює серця  людей. Озиратись в минуле треба кожному, щоб така трагедія народу ніколи не повторилась. Ми зобов` язані назавжди увічнити у своїй пам` яті тих, хто став безвинною  жертвою  Голодомору.

З 24 листопада по 28 в нашому ліцеї № 17  проходила декада скорботи та пам` яті відзначення  90-х років Голодомору 1932-1933 років в Україні.  До цієї дати класні керівники   1-11 класів  підготували виховні години, плакати, бесіди, декламування віршів,  літературні читання. Вчителями та бібліотекарями був проведений урок скорботи   « Свічадо пам` яті» з використанням документальних відео  жахливих подій. Також в бібліотеці  була оформлена виставка «На хресті Голодомору». У вестибюлі ліцею на стенді були розміщені плакати про Голодомор, а також композиція «Пам `ять1932-1933 жива і сьогодні».  Учні 9-Г класу підготували реквієм  «Допоки в серці пам `ять не згасає…» Пам`яті загиблим мученицькою смертю мільйонів була присвячена  хвилина скорботи, яка стала поминальним жестом покаяння і перестороги.