ВОНИ ЗАГИНУЛИ ЗА УКРАЇНУ

29 січ. 2021
29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Черніговщині сталася трагедія, яка сколихала, пробудила всю Україну. У цей день юнаки у нерівному бою віддали своє життя, але відстояли честь України.

ВОНИ ЗАГИНУЛИ ЗА УКРАЇНУ

Нема любові понад ту,

Що окропила кров`ю Крути,

І ту гарячу кров святу

Повік Вкраїні не забути

1917-1918 роки були важкі для утвердження Української державності. Дуже жорстока була боротьба за владу в Києві. Однак сподівання українців не були марними. У листопаді 1917 року було проголошено Українську Народну Республіку.

Російські більшовики не змогли змиритися із створенням Української держави. Великі військові сили рушили до Києва. Що ближче було до Києва, то жорстокіше була боротьба. Зупинити ці сили було нікому. Саме тому на станції Крути, яка була воротами до Києва, прибув нашвидкоруч зібраний загін юнаків під командуванням сотника Олійніченка. Загін складався із гімназистів 6,7,8 –х класів. Всього їх було приблизно 300 чоловік. Вони,які ще ніколи не тримали в руках зброї і навіть не мали елементарної військової підготовки, саме вони спробували припинити шлях радянським військам.

Юнаки сміливо йшли на січ. У глибокому снігу, при морозі 15 С, у своїх гімназичних шинелях вони залягли в сніг. Більшовики, яких було до 6-ти тисяч, відкрили вогонь. Половина юнаків загинула в бою, а половину забрали в полон, довго й жорстоко катували.

Ось так лишилась молодь під Крутами, тими Крутами, що стала трагедією і рівночасно гордістю України. Пам`ять про героїв, які загинули під Крутами ,буде вічною. Для нас вони є прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

В класних колективах школи були проведені виховні години та учні 6 – 8 класів намалювали плакати до цієї дати.

Прес-центр

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; line-height: 115%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2; background: transparent }