100 років Українській національній революції

17 бер. 2017
17.03.2017 року в рамках відзначення 100-річчя Української національної революції в БЗШ №17 відбулася конференція «Українська національна революція (1917-1921): досягнення, уроки, значення», яку підготували та провели учні 11-А й 11-Б класів під керівництвом учителя історії Дячук Л.М.

Учні активно обговорювали найважливіші віхи революції:

-         діяльність Української  Центральної  Ради, її чотири універсали;

-         конфлікт між Центральною Радою і російським більшовиками, який переріс у дві кровопролитні війни;

-         подвиг Героїв Крут;

-         День Соборності України 22 січня 1919 р.;

-         успіхи і поразки Української Держави П. Скоропацького;

-         Директорія УНР;

-         зимові походи військ Армії УНР  -  прояв боротьби за збереження української державності.

Одинадцятикласники  коментували підсумки Першої Української національної революції, її досягнення та уроки.

Проаналізувавши найважливіші події та факти революції, учні визначили причини поразки та величезне значення для виховання національної самосвідомості українців.

Історія має циклічність. І ось через 100 років Україна знову опинилася у тій ситуації, коли вже новітні Герої  виборюють незалежність Української держави, право на її буття, розвиток та суверенність. Знову проливається кров у війни із довічним запеклим ворогом України – російським агресором.