22 лист. 2021
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев`ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

День  Гідності  та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з  інтервалом у дев`ять років,  розпочалися дві доленосні для сучасної України події:  Помаранчева революція 2004-го   та революція Гідності   2013-го.  Метою запровадження пам` ятних  дат є  утвердження в Україні  ідеалів свободи і демократії,  вшанування патріотизму й мужності громадян.

В Академічному  Тлумачному словнику української мови  читаємо:   «Гідність – усвідомлення людиною своєї громадської ваги,  громадського обов` язку»»;  «Свобода – відчутність політичного і економічного гноблення,  утиску й обмежень у суспільно-політичному житті якого-небудь класу або всього суспільства».  Україна – територія Гідності  і  Свободи!  Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004,  2013 роках. Це було велике випробування,  але українці довели свою любов до країни, гідність, честь і мужність,  своє прагнення до свободи.Це було не тільки протистоянням Заходу  й Сходу – це було протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто взагалі не розуміє, що це означає. Ми бачили гідність в очах жінок, які відправляли своїх чоловіків на Майдан. Ми бачили гідність у волонтерів, які своїм зусиллям, при підтримці народу усього світу створили армію України.  Ми теж  (БЗШ № 17) своїми листами,  малюнками, благодійною допомогою робили і  робимо усе можливе для збереження миру.  До Дня Гідності  і  Свободи учні нашої школи взяли участь у міському конкурсі самодіяльних поетів і прозаїків «До України серце прихилю». Конкурсант,учень 7-Г класу  Злочевський Богдан, свої вірші «Я-українець!»,  «Моя Батьківщина» присвятив саме цій даті.  Твори, які підготували наш вихованці, свідчать про ідейний патріотизм, національну гордість, глибоке розуміння значимості подій на Майдані, захоплення мужністю і героїзмом захисників рідної землі на сході України. Зі словами великої вдячності ми говоримо всім, хто відстояв Майдан, хто не шкодує життя заради нашого майбутнього:  «Дякуємо! Живи, Україно, живи для краси, для сили, для праці,  для волі!»