Історія школи

school17.klasna.com/site/school-history.html         Історія заснування ліцею №17 сягає в 60-ті роки ХХ століття. Приміщення старої школи знаходилось на Учгоспі.   Це була невеличка одноповерхова споруда з двох будівель. в одній із них навчалися учні 1-4-х класів, в другій - учні 5-8-х класів.     Школа була зведена на державні кошти. В шести її кімнатах учні навчалися у дві зміни.     Біля школи знаходився стадіон, пришкільні ділянки, садок.   Діти за допомогою вчителів та батьків вирощували овочі й фрукти для шкільної ідальні, заготовляли дрова на зиму для опалення шкільного приміщення. В школі існувала піонерська дружина, члени якої крокували маршрутами Всесоюзного маршу "Сяйте, ленінські зірки!" Одним із традиційних свят у школі був фестиваль "П'ятнадцять республік - п'ятнадцять сестер". Велику популярність мали тимурівські загони, які збирали врожай овочів та фруктів на Учгоспі, допомагали людям похилого віку на присадибних ділянках.

Першим директором школи з 1953 року був Оліферко Георгій Миколайович. Свою трудову біографію розпочала вчитель математики Мартиненко Раїса Олександрівна, яка пропрацювала в ЗОШ № 17 до пенсії. Разом з нею у початкових класах працювала Разина Фекла Минівна, учасниця бойових дій, яка під час Великої Вітчизняної війни воювала в партизанському загоні Федорова. Викладав історію Парненко Федір Андрійович - ветеран Великої Вітчизняної війни і праці, брав участь у героїчній обороні Сталінграду. 22 грудня 1942 року нагороджений медаллю "За оборону Сталінграду"[1]. В мирний час протягом 1967-1975 рр. Федір Андрійович неодноразово обирався депутатом селищної ради, Узинської міської ради, Білоцерківської районної та міської ради.
Працював у школі вчителем історії Подорван Микола Васильович. На Великій Вітчизняній війні він втратив зір.
На жаль, будівля старої школи не збереглася. На її місці побудований багатоповерховий житловий будинок. Цікавим було життя в дружині, яка носила ім'я молодогвардійців. Де тільки не побували юні молодогвардійці: Краснодон, Москва, Баку... Зустрічалися в Узині з космонавтом П.Р. Поповичем[2].
       У 1974 році організатор позакласної та позашкільної роботи Рябченко (Солоденко) Т.О. розпочала з учнями збір матеріалів про Велику Вітчизняну війну. Цю роботу продовжила вчитель української мови та літератури Тимошенко Г.І, разом зі своїми вихованцями-пошуківцями. Збирали матеріал з історії Сьомої Повітряної армії. У цій справі їм допомагали Бредун Д.Ю., Биба М.Н. Цікава карта подорожей учнів. Вони побували на зльотах у Києві, Москві, Харькові, Ленінграді, Каневі, де зустрічалися з тими, хто служив у цій армії. І як наслідок цієї роботи у школі було відкрито зал Бойової слави 7 Повітряної армії.

В цьому ж році почалася нова пошукова робота. Учні, батьки, вчителі та випускники активно включилися у справу по збору матеріалів народного побуту, вивчення обрядів та традицій українського народу. У 1990 році на свято Великодня було відкрито музей "Берегиня", який став осередком відродження, вивчення і збереження народних традицій нашого народу.

У 1997 році спільними зусиллями Батьків, педагогів, випускників та учнів школи, під керівництвом заступника директора з НВР Кольцової Л.І. було відкрито музей освіти, який працює і донині.
З 1976 по 2001 рік закінчили школу 1742 учні, 453 з них мають вищу освіту.

Серед випускників школи є вчителі. Їх 34. Викладачем сільськогосподарського університету працював Чайка С.І., в КОІПОГЖ - Залузька Н.В., заступником директора з НВР в ЗОШ № 21 Вдовика Л.М., яка у 1990 році була обрана депутатом міської ради. В стінах рідної школи працюють Дзюман(Савіцька) Л.В., Рибак(Поляруш) Л.В., Костенко(Счастлива) Т.Д., Шевченко(Макарчук) Н.О., Железняк(Штика) В.М., Кузьомко(Міщенко) Н.О. та інші.

Серед випускників школи є спортсмени, журналісти. Своє життя присвятили служінню Богу Мухов В. та Міщенко А., які прийняли сан священнослужителя.
68 випускників - офіцери, що служать в Збройних силах України. Є серед випускників колишній депутат Верховної Ради - Цехмістренко Віталій.

На сьогоднішній день шанованими гостями повсякдення школи та урочистих свят є вчителі - ветерани освіти.