Мова – коштовний скарб народу

21 лют. 2019
21 лютого 2000 року в Парижі (ЮНЕСКО) вперше відзначили Міжнародний день рідної мови. В Україні свято рідної мови запровадили у 2012 році. Глибокі знання рідної мови, досконале володіння нею – одна з важливих ознак високої культури й освіченості людини. Кожному народові дорога його мова. Без мови не може існувати народ, його культура.

Урочисте святкування усієї дати відбулося і у нашій школі. Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виставки, квести, виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, а також знайомилися із шляхами підвищення культури мовлення.

На інформаційних хвилинках учні 5-7 класах (учитель Кондріяненко С.М.) мали змогу поринути у неосяжний світ краси рідної української мови, вшанувати пам’ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Учні 9-Б класу (вчитель Слаква О.М.) підготували до свята літературну композицію «О слово рідне, хто без тебе я».

Учитель Юрченко Н.М. провела «Свято української мови» для учнів 5-тих класів.

Для учнів 6-тих класів вчитель Денисюк Н.В. підготувала цікавий мовний квест «Рідну мову буду знати берегти і шанувати».

Мовна вікторина «Чи правильно ми говоримо» для 9-тих класів була і цікавою, і корисною для учасників (вчитель Совенко В.В.).

Мова – це неоціненний божественний дар, який має людина. І хто ж, як не ми, маємо любити вивчати якнайкраще, шанувати нести у віки.

Мова – державна перлино,

Нею завжди дорожіть: